"Where Fillmore County News Comes First"
Online Edition
Wednesday, April 23rd, 2014
Volume ∞ Issue ∞
 

Fillmore County Open Class Results


Thu, Jul 21st, 2005
Posted in Fillmore County Fair

Fine Arts Grand Champion: Laura Kaster, Spring Valley Reserve Champion: Pearl Finseth, Fountain Elementary 1 Champion: Cody Drinkall, Ostrander Elementary 2 Champion: Benjamin Voigt, Fountain Youth: Kami Kramer, Fountain Amateur: Phil Hebrink, Preston Photography, Best in Show: Lisa Brainerd

FoodsCanning Grand Champion: Grace Rodgers, Chatfield Reserve Champion: Grace Rodgers, Chatfield Champion: Ann Sparks, PrestonBaking Grand Champion: Kathy Holder, Chatfield Reserve Champion: Sherry Heraldson, Fountain Champion: Lois Brekke, LanesboroBaking 14 and under Grand Champion: Camille Rasmussen, Chatfield Reserve Champion: Anna Gay, Lake City Champion: Camille Rasmussen, Chatfield

Flowers Grand Champion Flower Arrangement: Eunice Thompson, Wykoff Reserve Champion Flower arrangement: Eunice Thompson, Wykoff Grand Champion over Specimens and Potted Plants: Eleanor Schlick, Preston Reserve Champion Specimens: Pola Vorwerk, Preston Champion Dried Arrangement: Eunice Thompson, Wykoff Champion Youth Arrangement: Tiffany Rudd, Lanesboro

Needlework Grand Champion: Jeanette Fortier, Rochester Reserve Champion: Joan Betsinger, Spring Valley Champion: Rita Sackett, Preston, Lois Brekke, Lanesboro, Charlotte Daugherty, FountainQuilts Grand Champion: Sharon Goldsmith, Chatfield Reserve Champion: Rita Sackett, Preston Champion: Linda Bergen, Lanesboro, Ann Sparks, PrestonGolden Age Grand Champion: Ila Olstad, Preston Reserve Champion: Lavonne Feuerhelm, St. Charles Champion: Adie Milne, Preston, Dorothy Rath-Mundfrom, Spring Valley, Laurice Kneeskern, PrestonYouth Grand Champion: Jessica Hanson, Chatfield Reserve Champion: Kristi Thompson, Chatfield Champion: Camille Rasmussen, Chatfield, Shelby Ebner, Preston, Katie Wirth, Preston

Orchard Grand Champion: Pine Tree Orchard, Preston Reserve Champion: Mabel Thompson Champion; Martin ProhaskaFarm Products Grand Champion: Ruth Eickhoff Reserve Champion: Nick Marzolf Champion: Sheila Craig Youth Vegetable Champion: Sam Bahl

No Comments Yet. Be the first to comment!







Your comment submission is also an acknowledgement that this information may be reprinted in other formats such as the newspaper.