Click Here to Download Form
 
 
"Where Fillmore County News Comes First"
Online Edition
Friday, August 29th, 2014
Volume ∞ Issue ∞
 

Fillmore County Open Class Results


Thu, Jul 21st, 2005
Posted in Fillmore County Fair

Fine Arts Grand Champion: Laura Kaster, Spring Valley Reserve Champion: Pearl Finseth, Fountain Elementary 1 Champion: Cody Drinkall, Ostrander Elementary 2 Champion: Benjamin Voigt, Fountain Youth: Kami Kramer, Fountain Amateur: Phil Hebrink, Preston Photography, Best in Show: Lisa Brainerd

FoodsCanning Grand Champion: Grace Rodgers, Chatfield Reserve Champion: Grace Rodgers, Chatfield Champion: Ann Sparks, PrestonBaking Grand Champion: Kathy Holder, Chatfield Reserve Champion: Sherry Heraldson, Fountain Champion: Lois Brekke, LanesboroBaking 14 and under Grand Champion: Camille Rasmussen, Chatfield Reserve Champion: Anna Gay, Lake City Champion: Camille Rasmussen, Chatfield

Flowers Grand Champion Flower Arrangement: Eunice Thompson, Wykoff Reserve Champion Flower arrangement: Eunice Thompson, Wykoff Grand Champion over Specimens and Potted Plants: Eleanor Schlick, Preston Reserve Champion Specimens: Pola Vorwerk, Preston Champion Dried Arrangement: Eunice Thompson, Wykoff Champion Youth Arrangement: Tiffany Rudd, Lanesboro

Needlework Grand Champion: Jeanette Fortier, Rochester Reserve Champion: Joan Betsinger, Spring Valley Champion: Rita Sackett, Preston, Lois Brekke, Lanesboro, Charlotte Daugherty, FountainQuilts Grand Champion: Sharon Goldsmith, Chatfield Reserve Champion: Rita Sackett, Preston Champion: Linda Bergen, Lanesboro, Ann Sparks, PrestonGolden Age Grand Champion: Ila Olstad, Preston Reserve Champion: Lavonne Feuerhelm, St. Charles Champion: Adie Milne, Preston, Dorothy Rath-Mundfrom, Spring Valley, Laurice Kneeskern, PrestonYouth Grand Champion: Jessica Hanson, Chatfield Reserve Champion: Kristi Thompson, Chatfield Champion: Camille Rasmussen, Chatfield, Shelby Ebner, Preston, Katie Wirth, Preston

Orchard Grand Champion: Pine Tree Orchard, Preston Reserve Champion: Mabel Thompson Champion; Martin ProhaskaFarm Products Grand Champion: Ruth Eickhoff Reserve Champion: Nick Marzolf Champion: Sheila Craig Youth Vegetable Champion: Sam Bahl

No Comments Yet. Be the first to comment!







Your comment submission is also an acknowledgement that this information may be reprinted in other formats such as the newspaper.


Hoffman Stables